cestovatelský blog dánským životem

Moje maličkost

„Travel, adventure, bless and don’t be sorry.“

– Jack Kerouac

„I read; I travel; I become“

– Derek Walcottt

„The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes.“

– Marcel Proust

Zdravím vás všichni zatoulaní, ztracení či entuziastičtí cestovatelé,

Tak toto jsem já! Začala jsem toto oficiální představování mými třemi oblíbenými cestovatelskými citáty velikánů minulé doby, jelikož věřím, že i díky tomu vám všem mohu poskytnou přesnější obrázek své osoby.

Jak mi napověděl zdejší příklad, mohla bych něco zmínit o svém psovi. Což vlastně není od věci, jelikož je to můj/náš miláček. Je to černé jako uhel, neobratné jako Shrek(čas od času i podobně nechutné) a tupé jako můj dranžírovací nůž. Je to náš Mojmírek – s dovolením přikládám raději jeho fotografii, než svou. Jen pro případ ztráty nějakých iluzí.

               IMG-20150303-00150

Nebylo by fér – a ani by to mé srdce neuneslo – nezmínit také Růženku. Ne, nemluvím o té pohádce, které jsem libovala jako malá třikrát  denně, ale míním tím svou další lásku. Nevím, kdo vymyslel přirovnání „mazaný jako liška“, jelikož jestli je někdo „vyčůraně“, mazaný je to moje Růženka. Ráda chodí na snídani, večeři, a když už ji osamělý život kočovné kočky sousedství nebaví, ulehne před můj stolní počítač – na jehož klávesnici samozřejmě zanechá miliardu chlupů – a zatarasí mi výhled na e-knihu, kterou zrovna čtu. V tu chvíli mi je jasné, že mám hladit. Není to roztomilé, láskudávající stvoření?

543198_434581489902613_1254069137_n              Ostrava-20141202-00104

Není třeba psát celý životopis, abyste pochopili, co jsem za osobu. Přestože psané slovo v mém životě znamená svět, nikdy nemůže nahradit lidskou družbu, které je v tomto světě čím dál méně.

Proto cestujte, mi milí. Svět je plný záhad a jak už výše naznačil citát, po každé pracovní, nezbytné nebo nekonečné cestě se váš pohled na svět o malinko změní. Záleží jen na vás zda k lepšímu či horšímu. Nicméně to vždy přihodí další body do studně vědomostí, zkušeností a zájmů.

Have fun, guys!

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat